Roszków
Roszków

23 Czerwiec - Rewizyta w Roszkowie


W dniu 23.06.2012 mieszkańcy Roszkowa z woj. śląskiego pojechali z rewizytą do Roszkowa
w woj. wielopolskim. W wizycie uczestniczył wójt Grzegorz Utracki, radna Maria Riedel
prezes LGD Gerard Kretek oraz sołtys Józef Staś z przedstawicielami KGW, Radą Parafialną i Radą sołecką oraz mieszkańcami.

Po przyjeździe o godz 10:30 odbyła się msza św w kościele pod wezwaniem NSPJ. Po mszy świętej odbyło się oficjalne przywitanie przez panią sołtys Janinę Nicke i panią prezes stowarzyszenia na rzecz Roszkowa Barbara Urbaniak. Następnie przeszliśmy do szkoły gdzie przekazaliśmy na ręce pani sołtys upominek w postaci sadzonki dębu, który później razem posadziliśmy obok kościoła.
Drzewo to ma być żywym pomnikiem współpracy Roszkowa z woj. śląskiego z Roszkowem z woj. wielkopolskiego. Do dębu dołączyliśmy tablicę z wygrawerowaną dedykacją i data przekazania.

Panie z KGW przywiozły w prezencie Kołacz, a pani Maria Riedel przekazała obrazy kosciola Roszkowskiego namalowane przez Karinę i Esterę Dąbrowskie.

Przyjęliśmy również zaproszenie pana burmistrza Jarocina Stanisława Martuzalskiego ,który oprowadził nas po ratuszu. Mogliśmy usiąść za biurkiem w jego gabinecie z czego skorzystał wójt Grzegorz Utracki. Zwiedziliśmy cały przepiękny Jarocin łącznie z muzeami oraz słynnym kościołem św Marcina.

Wizytę będziemy bardzo mile wspominać, zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie i serdecznie.
Na pożegnanie dostaliśmy od pani sołtys kosz obfitości, który oczywiście opróżniliśmy podczas powrotu do domu.

Kochani mieszkańcy Roszkowa było nam bardzo miło u Was gościć mamy nadzieję, że na jednej wizycie nasza znajomość się nie zakończy.

Dziękujemy Wam za cudowny dzień.

Zdjęcia
Roszków
Copyright 2011 by www.roszkow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
stat4u