Roszków
Roszków

Wakacyjne spotkanie Roszków i Roszków


Zgodnie z zapowiedzią 5 lipca przyjechała do nas 29 osobowa grupa dzieci z opiekunkami z Roszkowa Wielkopolskiego.

Uczestniczyli we Mszy św., a później zwiedzili ciekawe miejsca w naszej gminie:
zamek w Chałupkach, pałac w Krzyżanowicach, muzeum czarnego dębu, ruiny zamku i kryptę trumien
w kościele w Tworkowie.

Z zainteresowaniem oglądali Zawody Sikawek Konnych w Bieńkowicach i tam spotkali się z Wójtem Grzegorzem Utracki, który wspomógł nas w przyjęciu tej grupy. Mieli też okazję przekroczyć granicę i zobaczyć rynek w Starym Boguminie.

Upalne popołudnie nasi goście spędzili w Roszkowie na integracyjnym festynie pod wiatą, wspólnie
z dziećmi i mieszkańcami Roszkowa bawili się przy dyskotekowej muzyce, którą zasponsorował Eugeniusz Mikołajek, dziękujemy. Roszków poznawali roszkowskim guestem „W krainie Gołężyców” podziwiając uroki naszych okolic.

W poniedziałek dwoma autokarami pojechaliśmy zwiedzać Czechy: skansen Rożnov z drewnianym miasteczkiem i młyńską doliną, wyciągiem na Pustevny i wodny raj Aquapark Frydek Mistek.
Wszyscy uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni. Przyjęcie Roszkowian było możliwe dzięki wsparciu sponsorów, bardzo serdecznie dziękujemy: Helenie i Robertowi Wróbel, Joachimowi Urbaniec, Józefowi Farana, Piotrowi Pośpiech, ks. Proboszczowi. Dziękujemy za pomoc: paniom z KGW – Halinie Blokesz, Genowefie Bugla, Bernadecie Bugla, Beacie Stasz, za ciasto: Renacie Riedel, Krystynie Gajda, Izabeli Matuszek, Zofii babci Kuby, za pomoc Radzie Sołeckiej: Józefowi Staś, Bernardowi Gajda, Antoniemu Stasz, Mireli Bugdol. Cieszymy się z pomocy młodzieży: Karoliny Matuszek, Karoliny Bugla, Patrycji Szwast i Sylwii Szwast, dziękujemy. Opiekunowie wycieczki i Pani sołtys z Roszkowa Wielkopolskiego bardzo dziękują za serdeczne przyjęcie, za wspólną wycieczkę i wspaniałą atmosferę.

Zapraszają nasze dzieci na kolejne wakacje.

ZDJĘCIA
Roszków
Copyright 2011 by www.roszkow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
stat4u