Roszków
Roszków

II Rodzinne Zawody Wędkarskie


To już chyba powoli staje się tradycją, że majowe długie weekendy nie rozpieszczają nas pogodą.
Ale uczestników II Rodzinnych Zawodów Wędkarskich w Roszkowie nic nie jest w stanie przestraszyć!

1 maja o godzinie 14.00 na żwirowni w Roszkowie stawiło się 14 wędkarskich drużyn. Najmłodszym uczestnikiem był 2 letni Michał Bugdol, który wędkował ze swoją mamą Mirelą, a najstarszym ponad 70-letni Pan Erich Bugla.

Apetyty na wielkie połowy były ogromne. Niestety ryby się zbuntowały i postanowiły sprawiedliwie nie połknąć żadnego haczyka. Wyjątkiem były 3 okonie, które skusiły się na przynętę Samuela i Arona Staś, którzy łowili ze swoim tatą, zapewniając tym samym zajęcie chłopcom pierwszego miejsca w kategorii juniorów.

W kategorii seniorów, pierwsze miejsce udało się zdobyć rodzinie Rajmunda Bugla, który łowił wraz z żoną Genowefą i córką Karoliną. Zwycięstwo zapewniła maleńka płotka. Pozostałe miejsca w obu kategoriach zostały rozlosowane.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał prezes koła PZW nr 16 Jastrzębie Miasto Pan Bogumił Rączkowski.

Po połowach wszyscy uczestnicy zawodów zostali zaproszeni na ognisko, przy którym pieczono kiełbaski. Najmłodsi dostali napoje i słodycze. Biesiadowano pod wałem w miejscu zwanym „ U Tanty Anny”.

II Rodzinne Zawody Wędkarskie zorganizowane zostały przez sołectwo Roszków na czele z Panem Sołtysem Józefem Staś, któremu niezawodnie pomagała żona Ewa. Uczestnicy dziękują organizatorom za wspaniałą zabawę licząc na kolejne spotkanie już za rok!!!

Galeria II Rodzinne Zawody Wędkarskie 1 Maj 2011

II Rodzinne Zawody Wędkarskie 2011


Więcej zdjęć...
Roszków
Copyright 2011 by www.roszkow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
stat4u