Roszków
Roszków

IV Rodzinne Zawody Wędkarskie


IV Rodzinne Zawody Wędkarskie

Już czwarty raz mieszkańcy Roszkowa, ale i nie tylko, wzięli udział w Rodzinnych Zawodach Wędkarskich. I choć pogoda do ostatnich minut trzymała i organizatorów, i uczestników w niepewności, frekwencja była wielka.

O godzinie 14.00, 4 maja 2013r. 19 wędkarskich drużyn usłyszało sygnał dany przez Sędziego do rozpoczęcia połowów. Uczestników podzielono na dwie kategorie: juniorów i seniorów. I choć nad wodą zasiedli i amatorzy, i starzy wyjadacze rybki były bardzo sprawiedliwe – brań było jak na lekarstwo. Udało się złowić 2 karpie i kilkanaście sztuk drobnicy.

W kategorii seniorów I miejsce zdobył Rajmund Bugla, II miejsce Michał Bugla, III miejsce Antoni Stasz. W kategorii juniorskiej przyznano tylko dwa miejsca: I miejsce dla Pawła Hajduczek, II miejsce dla Michała Friedek.

Sołtys Roszkowa Józef Staś wraz z Sędzią Głównym zawodów Bogumiłem Rączkowskim – prezesem koła, wręczyli zwycięzcom dyplomy, puchary, statuetki oraz cenne nagrody wędkarskie. Dla wszystkich uczestników były pamiątkowe medale za udział w zawodach i nagrody pocieszenia. Po oficjalnej części zawodów każdy mógł upiec kiełbasę lub zjeść coś słodkiego.

Rozegrano również mecz piłkarski. Chłopcy z Roszkowa utworzyli dwie drużyny, a Rada Sołecka ufundowała chłopcom sportowe koszulki. Jak co roku atmosfera była wyśmienita. Wielki dzięki dla Zaangażowanych. I do zobaczenia za rok.

Zdjęcia
Roszków
Copyright 2011 by www.roszkow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
stat4u