Roszków
Roszków

Wigilia 2017


Około 45 osób zgromadziło się w sobotę, 9 grudnia, w Świetlicy Wiejskiej w Roszkowie, by wspólnie przeżyć spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych.

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najbardziej wyczekiwanych przez wszystkich święta w roku. To czas refleksji, spotkań z rodziną, czas sprzyjający puszczeniu w niepamięć krzywd i żali. A co najważniejsze to czas modlitwy, dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Wieczór wigilijny rozpoczął się od części artystycznej. Kolędy dla gości zaśpiewali: Julia Wróbel, Emilia Gładki, Tobiasz Śmietana, Amelia Kisiel, Maja Wróbel, a także mali artyści z świetlicy w mikołajkowych przebraniach: Paweł Hajduczek, Zuzanna Staś, Michał Bugdol, Samuel Kisiel, Alicja Śmietana, Amelia Wieder, Jakub Mikołajek, Agata Glenc, Marcelina Matuszek, Martyna Mikołajek zaśpiewali wspólnie: Świeć gwiazdeczko.

Na zgromadzonych gości czekał suto zastawiony stół. Po uroczystych przemówieniach przyszedł czas na łamanie się opłatkiem, wzajemne życzenia i postny posiłek.  Wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, a także życzyli sobie nawzajem wszelkiej pomyślności. Atmosfera była wyjątkowo rodzinna i ciepła.

ZDJĘCIA
Roszków
Copyright 2011 by www.roszkow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
stat4u