Wycieczka do Zakopanego Zobacz zdjęcia

W tym roku nasza Parafia po raz pierwszy zorganizowała wycieczkę. Początkowo miała to być Nysa, ale ze względu na bardzo małą ilość chętnych zmieniono termin i miejsce, dlatego 6-7 lipca odbyła się wycieczka pielgrzymkowa do Zakopanego na którą miejsca w autobusie zapełniły się w dwa dni.

W sobotę wyruszyliśmy docierając do Wadowic żeby zwiedzić Papieską Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Następnym przystankiem było Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu gdzie podziwialiśmy piękny Ogród Różańcowy z figurą Jana Pawła II i bramą wiary. Do cudownej figury „Gaździny Podhala” od wieków przybywają wierni nie tylko z okolic, ale i z najdalszych zakątków Polski. Kolejnym punktem naszego programu było Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Po modlitwach wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę, skąd można podziwiać panoramę całych polskich Tatr i Zakopanego, a następnie przeszliśmy najpopularniejszą ulicą w Zakopanem czyli Krupówki. Po drodze do pensjonatu zobaczyliśmy również przepiękny stary kościół drewniany p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce.

Niedzielę zaczęliśmy od mszy świętej w Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik w Olczy podziwiając witraże nawiązujące do historii Polski, później pojechaliśmy zrelaksować się na Termy Chochołowskie stanowiące największy kompleks basenów termalnych na Podhalu, wykorzystujący zasoby wód termalnych. W drodze powrotnej, przejeżdżając przez Jabłonkę postanowiliśmy wejść na cmentarz pomodlić się i zapalić znicz naszej zmarłej parafiance dr Marii Wierczek. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Krzyżanowice przeznaczonych na realizację zadań z zakresu profilaktyki alkoholowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *