Dożynki 2012 Zobacz zdjęcia

Większość rolników w naszej wiosce zbiory rzepaku, pszenicy czy żyta ma już za sobą, także nadszedł czas, aby za udane żniwa podziękować Panu Bogu. Roszków, jako pierwszy w gminie Krzyżanowice, zorganizował dożynki parafialno – wiejskie. 19 sierpnia, w piękną upalną niedzielę, rolnicy i mieszkańcy Roszkowa zgromadzili się na sumie dożynkowej w kościele parafialnym.

O 14.30 spod Kościoła wyruszył dożynkowy korowód – kolorowy, pomysłowy i zabawny; z resztą, jak co roku. Poza wspaniałą paradą traktorów i sprzętu rolniczego, śmieszne scenki z życia wioski oraz najmłodsi mieszkańcy (i nie tylko) w wesołych przebraniach.

Na czele korowodu bryczka zaprzężona w konia wioząca wójta gminy, Grzegorza Utrackiego, sołtysa Roszkowa, Józefa Staś oraz księdza proboszcza, Andrzeja Morawca.

Pod wiatą przy remizie OSP odbyła się dalsza część żniwnej imprezy – wójt skierował podziękowania za trudy pracy do świętujących rolników. Przybyli zaprzyjaźnieni z Roszkowem motocykliści. Uroczystego odsłonięcia drewnianej rzeźby na placu zabaw, która przedstawia bajkowego stwora dokonali Wójt, Sołtys, Ksiądz Proboszcz wraz z dziećmi. W świetlicy można było obejrzeć wystawę prac utalentowanej plastycznie mieszkanki Roszkowa – Patrycji Duda. Oprawę muzyczno – rozrywkową zapewnił Pan Bernard Głowocz, a konferansjerską Pani Marysia Riedel.

Roszkowskie KGW zadbało o bogaty bufet – od swojskiego kołocza, po langosze i przysmaki z grilla. Wiele atrakcyjnych nagród można było wygrać w loterii fantowej, której głównymi sponsorami byli:
firma Henkel, sklep jubilerski Tik-Tak, Pan Józef Farana, Pan Konrad Lamczyk, sklep Elektroservice, sklep Firanex, sklep odzieżowy „U Zuzanny” oraz wszyscy mieszkańcy, którzy wspomogli zorganizowanie fantów na loterię.

Gwoździem tegorocznych dożynek był występ wokalno – kabaretowy Pana Dariusza Niebudek, jednego z najpopularniejszych aktorów na Śląsku; moderatora, kabareciarza, wokalisty, wraz z Panią Jolantą Bauszek, piosenkarką koncertującą na terenie Śląska, a w ostatnich latach głównie poza granicami Polski, głównie w USA i Kanadzie.

Obchody dożynkowe zakończyła, trwająca do późnych godzin nocnych, zabawa taneczna.

W imieniu wszystkich mieszkańców Roszkowa dziękuję zaangażowanym w organizację dożynek parafialno – wiejskich. W szczególności Panu Joachimowi Urbaniec za pomoc materialną, ale i nie tylko.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *