Dożynki 2016 Zobacz zdjęcia

Roszkowskie dożynki 2016
Mieszkańcy Roszkowa 21 VIII podziękowali za tegoroczne plony. Komitet organizacyjny, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich organizacji społecznych, zaplanował zakres i harmonogram prac.

Mieszkańcy chętnie włączyli się w prace przygotowawcze: pieczenie kołocaza, przygotowanie konkursów, rozstawianie namiotu, grilla, ławki, dekoracje to wszystko przebiegało sprawnie i z humorem.
Sobotnia zabawa dożynkowa należała do bardzo udanych: dopisała frekwencja, dobre humory, muzyka i taniec, goście bawili się prawie do białego rana.

Msza św. dziękczynna miała uroczystą oprawę z chlebem i koroną dożynkową, przygotowaną przez Panie z KGW. Niestety niebo zasłaniały ciężkie chmury deszczowe, był dylemat, czy odbędzie się korowód dożynkowy. Zadecydowano, że wszystko odbędzie zgodnie z programem. Z ul. Pomnikowej ruszył barwny korowód: na przyczepach bajecznie, kolorowe scenki rodzajowe: „Arka Noego” z wszelkim dobytkiem – rodzina Noego i „zwierzątka” dzieci uśmiechnięte, „Piratki z Karaibów” – załoga powabna i skora do przejęcia władzy w Roszkowie, „krasnoludki” z długimi brodami i „piękna królewna” za kierownicą pojazdu, ciekawe pojazdy najmłodszych – traktory zrobione z wszystkiego, piłkarze bo inaczej nie może być, rolnicy na swych „ nowoczesnych maszynach” albo zabytkowych.
Na bryczce jechał Wójt Gminy Krzyżanowice Pan Grzegorz Utracki i ks. Proboszcz Andrzej Morawiec. Cały korowód pod pięknymi, kolorowymi parasolami, bo niestety deszczyk padał, miało to swój urok.
Jak zwykle pomysłowość mieszkańców nie ma granic. Bardzo dziękujemy wszystkim za odwagę, przygotowanie. Wspólne zdjęcie, pamiątkowe, dzielenie się chlebem i ciepłe słowa podziękowań dla rolników od Pana Wójta. Najmłodsi pokazali zabawy muzyczne, „Historię pewnego jajka” i taniec współczesny. Panie z KGW jak zwykle pokazały doskonałe scenki kabaretowe. Odważni wzięli udział w II Roszkowskiej Parafiadzie wykazując się wiedzą i umiejętnościami: ministranci, Rada Parafialna i parafianki.

Dzieci wspólnie z widzami utrwaliły sobie wiedzę z zakresu pożarnictwa obdarowane przez władze OSP pamiątkowymi kubkami i dyplomami. Szczęściarze otrzymali cenne nagrody w konkursie dzięki naszym wspaniałym sponsorom, którym z całego serca dziękujemy. Goście świetnie bawili się na występie „ Aneta i Norbert”a później przednia zabawa do północy. Dożynki 2016 za nami, cieszymy się, były bardzo udane, mimo pogody która jest od nas niezależna. Roszków po raz kolejny udowodnił, że potrafi się świetnie bawić.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *