Dożynki 2017 Zobacz zdjęcia

Dożynki w Roszkowie rozpoczęły się Mszą dziękczynną za doroczne plony.

O 14.30 spod kościoła wyruszył korowód dożynkowy. Na czele korowodu szli chłopcy z koroną dożynkową, następnie bryczka w której zasiedli sołtys Józef Staś, ksiądz proboszcz Andrzej Morawiec oraz zastępca wójta Grzegorz Swoboda.

Następnie zaprezentowali się mieszkańcy nie tylko traktorami ale również jako MasterChef Junior, rockmenki na samochodach terenowych, jak również rodzina 500+ i wiele innych.

Po korowodzie odbyła się pod wiatą część oficjalna w której zastępca wójta gminy Grzegorz Swoboda podziękował rolnikom za wytężoną pracę, trud i wytrwałość. Uczczono również minutą ciszy pamięć Marii Riedel, która przez wiele lat prowadziła dożynki.

Następnie odbyła się część artystyczna w której swoje umiejętności aktorskie jak również taneczne zaprezentowały miejscowe dzieci, roszkowskie „Frele”, taniec „Omy na czasie”, Elvis żyje, czy „podopieczne DPSu”, „Rzepka” w wykonaniu rodziców przedszkolaków.
Pan Alfred Łuska opowiedział jak kiedyś szukał żony.

Roszkowskie KGW zadbało o bogaty bufet – od swojskiego kołocza, po langosze i przysmaki z grilla. Wiele atrakcyjnych nagród można było wygrać w loterii fantowej dzięki sponsorom oraz wszystkim mieszkańcy, którzy wspomogli w zorganizowaniu fantów na loterię. Na zakończenie publiczność bawił zespół ABBA – Retor, jak sama nazwa wskazuje, wykonujący utwory z repertuaru znanego szwedzkiego zespołu. Następnie była zabawa taneczna na której przygrywał DJ Eugen.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *