Festyn z okazji Dnia Strażaka Zobacz zdjęcia

4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, który już od VIII wieku uważany jest za patrona od ognia, a także od wojny i powodzi. Tak więc Święty jest także Patronem Strażaków.

W związku z tym Ochotnicza Straż Pożarna z Roszkowa zorganizowała, 7 maja 2011 roku, festyn z okazji Dnia Strażaka.

Dla przybyłych na festyn zorganizowano w pierwszej kolejności wspaniały pokaz z udziałem samochodu ratownictwa technicznego PSP z Raciborza. Na pokazie można było się przekonać jak niezastąpieni są Strażacy i ich nowoczesny sprzęt w ratowaniu ludzi, którzy ulegli wypadkom samochodowym.

Następnie OSP Roszków przeprowadziła pokaz ćwiczeń bojowych. Po efektownym pokazie przyszedł czas na odznaczenie zasłużonych strażaków.

Sekretarz OSP Roszków Tomasz Brański wezwał strażaków na zbiórkę, po czym prezes Andrzej Miketa przystąpił do wręczania odznaczeń.
Jako pierwsi odznakę Strażaka Wzorowego otrzymali: Mariusz Lamczyk i Roman Macion.

Kolejne odznaczenia wręczono za Wysługę Lat. Odznaczenie otrzymali: Józef Farana, Bernard Gajda, Marian Janik, Andrzej Niedziela, Krystian Manteufel oraz Marcin Blokesz.

Damian Wyrchowy i Adam Janik otrzymali Odznakę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Po zakończeniu części oficjalnej zebrani goście zastali zaproszeni przez strażacką brać do wspólnego świętowania. Oprawę muzyczną festynu zapewnił DJ M@jk, a o żołądki zadbali strażacy, serwując prosiaka i kiełbasę z grilla oraz Panie z KGW, które przygotowały bufet – frytki, langosze, napoje.

Finałowym i najważniejszym akcentem obchodów Dnia Strażaka była niedzielna Msza Święta sprawowana w intencji Strażaków i ich rodzin. Piękna liturgia sprawowana była przez proboszcza Roszkowa, ks. Andrzeja Morawca. Poczet sztandarowy OSP Roszków podkreślił podniosłość nabożeństwa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *