Pożegnanie wakacji Zobacz zdjęcia

Pogoda nie zachęcała do ostatnich minut, ale mimo wszystko fantastycznie udało się.

Pożegnanie Wakacji u Tanty Anny, które 1 września 2012 roku zorganizowało dla swoich mniejszych
i większych mieszkańców sołectwo Roszków.

Cała impreza rozpoczęła się o godz. 15.00 zawodami wędkarskimi o Puchar Sołtysa.
Zgłosiło się 17 chętnych wędkarzy. Ryby nie zawiodły i połowy były obfite – kolacja byłaby jak drut.

I miejsce z wynikiem 1628g zdobył Damian Stępień. Drugi na podium stanął początkujący Marcin Blokesz z 950g ryby. III miejsce przypadło Łukaszowi Wróbel, który łowiąc 1 lina uzyskał wynik 826g.
Zawody sędziował „zawodowy” wędkarz Jerzy Macion. Wręczenia pucharu, dyplomów i nagród uroczyście dokonał sołtys Roszkowa Józef Staś.

Potem odbył się mecz piłkarski Wędkarze kontra Strażacy – z wynikiem 2:0. Mimo, że uprawiają spokojny sport to krzepę pokazali. Zwycięskie dwie beczki piwa wypito wspólnie przy ognisku i pieczonych kiełbasach. Przy muzyce i ognisku na zakończenie był króciutki pokaz fajerwerków oraz światełka do nieba.

Mieliśmy również odwiedziny „Tajemniczego głosu” – najmłodsi wiedzą o co chodzi.

Jak to w piosence, można rzecz: „Żegnaj lato na rok…”