XIII Rodzinne Zawody wędkarskie Zobacz zdjęcia

Już trzynasty raz mieszkańcy Roszkowa, ale i nie tylko, wzięli udział w Rodzinnych Zawodach Wędkarskich. I choć pogoda do ostatnich minut trzymała i organizatorów, i uczestników w niepewności, to wszystko udało się tak jak zaplanowano.

O godzinie 14.00, 10 września 2022 r. 20 wędkarskich drużyn usłyszało sygnał dany przez Sędziego do rozpoczęcia połowów. Uczestników podzielono na dwie kategorie: juniorów i seniorów. I choć nad wodą zasiedli amatorzy jak również starzy wyjadacze to każdy miał w swojej siatce kilka lub kilkadziesiąt sztuk drobnicy.

W kategorii seniorów I miejsce zdobył Józef Staś, II miejsce Rajmund Staś, III miejsce Rajmund Bugla. W kategorii juniorskiej: I miejsce Paweł Hajduczek, II miejsce Jakub Mikołajek, III miejsce Michał Bugdol

Sołtys Roszkowa Józef Staś wraz z Sędzią Głównym zawodów Bogumiłem Rączkowskim – prezesem koła, wręczyli zwycięzcom dyplomy, puchary, statuetki oraz cenne nagrody wędkarskie. Dla wszystkich uczestników były pamiątkowe medale za udział w zawodach i nagrody pocieszenia.

Zawody zostały sfinansowane z funduszu antyalkoholowego Urzędu Gminy Krzyżanowice oraz koła wędkarskiego Jastrzębie Miasto.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *