Zawody Oldbojów w Owsiszczach Zobacz zdjęcia

Strażacy oldboje w akcji OSP ROSZKÓW OLDBOJE miejsce 2 czas 33,49 sek. (378 lat)W tym roku to drużyna gospodarzy – strażaków oldbojów z OSP Owsiszcze – zdobyła Puchar swojego Prezesa w zawodach sportowo-pożarniczych.Strażaccy seniorzy z Owsiszcz pokonali rywali z czasem 30,56 s. W sumie zawodnicy zwycięskiej drużyny liczyli sobie 368 lat. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Roszków z czasem 33,49 s, starsza w sumie od zwycięzców o 10 lat. Trzecią lokatę zajęła OSP Nowa Wioska (33,60 s) – najmłodsza drużyna startująca w zawodach.Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldbojów o Puchar Prezesa OSP Owsiszcze odbyły się 29 czerwca. Na starcie stanęło osiem drużyn oldbojów, czyli strażacy powyżej czterdziestego roku życia. Zawody strażackie oldbojów rozegrano w gminie Krzyżanowice po raz dziesiąty, a ich inicjatorem jest prezes OSP Owsiszcze Bogdan Pientka. W rywalizacji liczył się czas rozwinięcia linii gaśniczej i trafienia do tarczy strumieniem wody. Nagrodami w zawodach były pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczył prezes OSP Owsiszcze. Nagrodę dla najstarszego strażaka zawodów otrzymał 78-letni Adolf Herzog z OSP Bieńkowice. Zawodnicy najstarszej drużyna zawodów – OSP Rudyszwałd – mieli w sumie 428 lat. Wyniki zawodów1. OSP Owsiszcze czas. 30,56 sek. (368 lat)2. OSP Roszków czas 33,49 sek. (378 lat)3. OSP Nowa Wioska czas 33,60 sek. (318 lat)4. OSP Bolesław czas 35,28 sek. (341 lat)5. OSP Rudyszwałd czas 45,14 sek. (428 lat)6. OSP Krzyżanowice czas. 46,23 sek. (376 lat)7. OSP Bieńkowice czas 46,85 sek. (393 lata)8. OSP Tworków czas 53,93 sek. (333 lata)